Wybrano kandydata na dyrektora szpitala

Data publikacji: 22.03.2018 15:25 / Data aktualizacji: 24.03.2018 13:05
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.10.2017 Włoszczowa. Szpital powiatowy

18.10.2017 Włoszczowa. Szpital powiatowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Adrian Bochnia został wskazany przez komisję konkursową, jako najlepszy kandydat na dyrektora Szpitala Powiatowego we Włoszczowie. Obecnie jest kierownikiem controlingu i kontroli zarządczej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, certyfikowanym audytorem wiodącym ISO 9001. Jest absolwentem Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego, wychowankiem prof. Stanisławy Golinowskiej oraz uczniem dr. n. med. Zbigniewa Króla (obecnego wiceministra zdrowia). Pochodzi z Jasła w województwie podkarpackim, a ostatnie 8 lat mieszkał i pracował w Warszawie.

W konkursie pokonał dwóch kandydatów: z Łodzi i miejscowości Rzgów koło Łodzi. Jak informuje Jacek Włodarczyk, przewodniczący komisji konkursowej, kandydata na stanowisko włoszczowskiej lecznicy ostatecznie zatwierdzi zarząd powiatu włoszczowskiego.

- Pozostali mają czternaście dni na odwołanie się od naszej decyzji. Po tym terminie zarząd powiatu zdecyduje, czy nowym dyrektorem Szpitala Powiatowego we Włoszczowie zostanie ostatecznie Adrian Bochnia - dodał przewodniczący. 

Jak informowaliśmy, na początku stycznia tego roku z funkcji dyrektora włoszczowskiej lecznicy odwołana została Joanna Ochał. Powodem tej decyzji był jej konflikt z lekarzami z oddziału wewnętrznego.

Reklama