Pomysłów nie brakowało. Piękne palmy powstały w Ciekotach [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 24.03.2018 09:29 / Data aktualizacji: 24.03.2018 13:30
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Warsztaty wielkanocne w

Warsztaty wielkanocne w "Szklanym Domu" w Ciekotach
Ciekoty. 24.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rodzice z dziećmi i dziadkowie z wnukami wzięli m.in. udział w Warsztatach Wielkanocnych, które zorganizowano w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Tematem przewodnim były palmy wielkanocne, ale można było również wykonać wiele innych ozdób świątecznych.

Cecylia Cedro powiedziała, że do udziału w warsztatach namówiła ją wnuczka i nie było innego wyjścia, jak wygospodarować trochę czasu i przyjechać do Ciekot. Z kolei Marian Guzikowski chciał spróbować swoich sił i własnoręcznie wykonać palmę. Zaznaczył, że najważniejszy jest klimat. Przyjemnie jest być w towarzystwie młodych ludzi i coś pożytecznego zrobić. To daje satysfakcję i jest przygotowaniem do tego najważniejszego momentu, jakim są święta.

Anna Karyś ze „Szklanego Domu” zaznaczyła, że Warsztaty Wielkanocne organizowane są od początku istnienia placówki. Frekwencja zawsze jest duża. Największą popularnością cieszą się zajęcia, na których wykonuje się palmy wielkanocne. Organizatorzy starają się, aby były one tworzone zgodnie z tradycją. Dlatego do ich wykonania potrzebne są m.in. gałązki wierzbowe, popularne bazie, suszone kwiaty i zioła. Można także własnoręcznie wykonać kwiaty z bibuły, czy krepiny. Potrzebne są również gałązki bukszpanu, ponieważ świetnie utrzymują się cały rok, a tyle powinniśmy przechowywać palmę. Anna Karyś dodała, że trzeba uzbroić się w cierpliwość i dużo dobrego humoru.

Warsztaty prowadziły instruktorki ze świetlic samorządowych z terenu gminy Masłów.

Podobne wiadomości
Reklama