Pediatria w Jędrzejowie znów pracuje

Data publikacji: 01.04.2018 13:23
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2018 Jędrzejów. Szpital. Oddział pediatryczny

01.04.2018 Jędrzejów. Szpital. Oddział pediatryczny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jędrzejowska pediatria wznowiła od dziś działalność. Od grudnia o ponowne jej uruchomienie zabiegał Komitet Obrony tego oddziału. W pierwszym świątecznym dniu pracy, do południa nie przyjęto tam żadnego małego pacjenta.

Dyżur w tym miejscu pełni dziś Marceli Kalisz, ordynator oddziału. Jak mówi, lekarze są gotowi do pracy w takim samym wymiarze, jak przed wstrzymaniem działalności pediatrii. Przyjmowane będą dzieci do 18 roku życia. - Jak na razie na pełen etat zatrudnionych będzie dwóch lekarzy. Kolejna trójka będzie pracować w niepełnym wymiarze godzin, ale wystarcza to do zabezpieczenia ciągłości pracy - mówi Marceli Kalisz. Jak dodaje ordynator, lekarze bardzo cieszą się z powrotu oddziału.

Przypomnijmy, 18 grudnia 2017 roku pediatria wstrzymała przyjmowanie małych pacjentów, a na początku tego roku została zamknięta. Zarząd spółki ArtMedik, która dzierżawi lecznicę zdecydował się na zawieszenie jego działalności z powodu braku lekarzy pediatrów, którzy mogliby zapewnić pacjentom odpowiednią opiekę medyczną. Decyzja zarządu lecznicy spotkała się z dużym niezadowoleniem społecznym.

O przywrócenie działalności pediatrii od początku zaangażowana była poseł PiS Anna Krupka, która spotykała się z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego. Jak mówiła w marcu na naszej antenie, powrót pediatrii to wielkie zwycięstwo rodziców z tych terenów.

Reklama