Policjanci wypowiedzieli wojnę kierowcom z niesprawnymi autami

Data publikacji: 04.04.2018 12:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

"Sprawne auto - bezpieczna jazda". Akcja policji w Nowej Słupi
Nowa Słupia. 04.04.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Funkcjonariusze drogówki z Komendy Wojewódzkiej Policji prowadzą wzmożone działania, podczas których sprawdzają trzeźwość kierujących i sprawność aut. Ma to być sposób na wyeliminowanie z dróg pojazdów, których stan techniczny zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Jak informuje sierżant Ewelina Fortuna, podczas kontroli, policjanci zwracają uwagę na kilka podstawowych czynników. - Przede wszystkim stan ogumienia i oświetlenie pojazdów. Kontrolowany jest również stan układu hamulcowego i wydechowego pod kątem właściwej emisji spalin - dodaje.

Jak dodaje Ewelina Fortuna, usterki wymienionych elementów są najczęstszą przyczyną zatrzymania dowodów rejestracyjnych pojazdów osobowych i ciężarowych. Jednocześnie, funkcjonariusze przypominają kierowcom, aby przed dłuższą podróżą zawsze sprawdzali poziom ciśnienia w kołach oraz poziom płynów eksploatacyjnych w samochodzie.

Podczas dzisiejszej kontroli na drodze wojewódzkiej nr 756 w Nowej Słupi, policjanci zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych samochodów, które nie spełniały wymagań technicznych. W ubiegłym roku, drogówka zatrzymała w Świętokrzyskiem ponad 14 500 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które zagrażały bezpieczeństwu.

"Sprawne auto - bezpieczna jazda". Akcja policji w Nowej SłupiNowa Słupia. 04.04.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Reklama