Walczyli o odpowiednią opiekę medyczną dla dzieci. Komitet dziękuje mieszkańcom [LIST]

Data publikacji: 04.04.2018 15:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.04.2018 Jędrzejów. Szpital. Oddział pediatryczny

01.04.2018 Jędrzejów. Szpital. Oddział pediatryczny
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Komitet obrony oddziału pediatrycznego w Jędrzejowie wystosował list otwarty do mieszkańców miasta i powiatu jędrzejowskiego, w którym dziękuje za zaangażowanie się w odwieszenie działalności tego oddziału. Jak informowaliśmy, działalność pediatrii w jędrzejowskiej lecznicy została zawieszona 1 stycznia tego roku.

Decyzja spółki ArtMedik, która dzierżawi szpital spotkała się z bardzo dużym oporem społecznym. W walkę o przywrócenie tego oddziału włączyła się m.in. poseł Anna Krupka i burmistrz Marcin Piszczek z PiS oraz Waldemar Bartosz, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Jak powiedziała Magdalena Sala z komitetu obrony pediatrii w Jędrzejowie, kiedy rozpoczęły się poszukiwania osób, które mogą pomóc w przywróceniu oddziału, starosta Edmund Kaczmarek z PSL zarzucił jej i jej koleżankom z komitetu stronniczość polityczną.

- Pierwsze nasze kroki skierowałyśmy do starostwa, ale tam nie uzyskałyśmy pomocy, a wręcz zaczęto nas obrażać. Dlatego pomocy szukałyśmy gdzie indziej i znalazłyśmy ją m.in. u poseł Anny Krupki, burmistrza i przewodniczącego świętokrzyskiej „Solidarności”. Te osoby są w jakimś stopniu związane z partią rządzącą, więc zaczęto nam wytykać stronniczość polityczną. Nam natomiast chodziło o to, żeby nasze dzieci miały odpowiednią opiekę medyczną – podkreśla Magdalena Sala.

Jak czytamy w liście przysłanym także do naszej redakcji: „to były ciężkie trzy miesiące dla nas wszystkich, ale daliśmy radę. Nie pozwoliliśmy, by oddział był zawieszony, a w konsekwencji po pół roku zamknięty i zlikwidowany”.

Magdalena Sala mówi, że ta sytuacja pokazuje, iż warto do końca walczyć w słusznej sprawie i patrzeć samorządowi na ręce.

- W niektórych momentach przeżywałyśmy piekło, byłyśmy obrażane, szkalowane i wytykane przez nasze władze powiatowe. Starosta jako zwierzchnik szpitala potraktował nas bardzo zdawkowo. Uważał, że dramatyzujemy, bo przecież nie ma problemu z dojechaniem do szpitala do Kielc w 15 minut. Każdy, kto w ostatnim czasie jechał z Jędrzejowa do Kielc wie, że jest to niemożliwe – stwierdza Magdalena Sala.

Jak informowaliśmy, działalność oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym została wznowiona 1 kwietnia.

Cała treść listu otwartego skierowana do mieszkańców powiatu jędrzejowskiego:

Reklama