Nowoczesna oczyszczalnia to więcej skanalizowanych miejscowości

Data publikacji: 09.04.2018 18:04
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Podpisanie umowy na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Kamionkach. Od lewej: marszałek województwa Adam Jarubas i wójt Łącznej Romuald  Kowaliński

Podpisanie umowy na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Kamionkach. Od lewej: marszałek województwa Adam Jarubas i wójt Łącznej Romuald Kowaliński
Łączna. 09.04.2018 / Fot. Urząd Gminy w Łącznej

Oczyszczalnia ścieków w Kamionkach w gminie Łączna zostanie gruntownie zmodernizowana. Koszt inwestycji to prawie 9,5 mln złotych. Ponad 5 milionów złotych to dofinansowanie unijne. Podpisaliśmy w tej sprawie umowę z marszałkiem województwa - informuje Romuald Kowaliński, wójt gminy Łączna.

Jak dodaje, w ramach projektu oczyszczalnia wyposażona zostanie w nowoczesne urządzenia przyjazne środowisku i mieszkańcom. Ponadto zwiększy się oszczędność wody i bezpieczeństwo wód powierzchniowych oraz podziemnych. Powstaną również nowe obiekty.

Gmina Łączna, licząca 5 tys osób, skanalizowana jest w połowie. Kanalizacje mają Łączna, Gózd, Osełków, Kamionki, Czerwona Góra oraz Jęgrzna. Na włączenie do sieci czekają:  Występa, Zalezianka, Podzagnańszcze, Podłazie, Zaskale i  Zagórze.

Mieszkańcy wsi Zagórze, z którymi rozmawiał reporter Radia Kielce od dawna czekają na te inwestycje. Zapowiadają, że chętnie włączą się do sieci.

Prace przy modernizacji i rozbudowie oczyszczalni w Kamionkach mają się rozpocząć w przyszłym roku. Potrwają 2 lata.

Oczyszczalnia w KamionkachŁączna. 09.04.2018 / Fot. Urząd Gminy w Łącznej

Reklama