Pociągiem z Kielc do Buska? Możliwe, że już niedługo

Data publikacji: 10.04.2018 14:13
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 20.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Niewykluczone, że od wakacji pociągi pasażerskie powrócą na trasę z Kielc do Buska-Zdroju. Władze województwa chcą wznowić połączenie stolicy regionu z uzdrowiskową miejscowością. Pociągi miałyby kursować w weekendy od czerwca do września.

Linia kolejowa nr 73 nie jest wykorzystywana w ruchu pasażerskim od kilkunastu lat. Co jakiś czas pojawiały się jednak pomysły na jej reaktywację. Stosowne analizy pod kątem przywrócenia linii do Buska prowadziła spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Zabiegał o to także poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Cieślak, który prowadził w tej sprawie rozmowy w ministerstwie infrastruktury.

W ubiegłym roku na trasie wycinane były drzewa i krzewy, jednak na tym przygotowania się zakończyły, a władze województwa do propozycji wznowienia połączenia wypowiadały się ostrożnie. Informowano jedynie o tym, że analizowana są kwestie finansowe i techniczne przywrócenia takiego połączenia.

Szczegóły związane z reaktywacją wakacyjnego połączenia kolejowego na trasie Kielce – Busko-Zdrój mają zostać przedstawione w środę podczas konferencji prasowej.

Reklama