Wymiana pieców ze wsparciem finansowym

Data publikacji: 10.04.2018 16:02
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Od przyszłej środy, 17 kwietnia mieszkańcy Kielc będą się mogli ubiegać o dotacje do wymiany starych pieców. W stolicy województwa świętokrzyskiego kontynuowany będzie miejski program dopłat do wymiany źródeł ciepła. Maksymalnie będzie można otrzymać 5 tysięcy złotych wsparcia.

Jednak to nie jedyna pomoc, na jaką mogą liczyć osoby chcące pozbyć się starych pieców. Grzegorz Wnuk dyrektor Wydziału Zarządzania Energią w ratuszu informuje, że specjalną dotację przygotowuje także PGNiG.

- Mieszkańcy, którzy zdecydują się podłączyć do sieci gazowej, będą mogli uzyskać dodatkowo 1000 złotych dotacji - dodaje.

W przypadku miejskiego programu wsparcie będzie wynosić do 90 procent wartości nowego źródła ciepła. Przy podłączeniu do sieci ciepłowniczej można ubiegać się o zwrot 5 tysięcy złotych, przy instalacji gazowej 4 tysiące, z kolei 3 tys. złotych w przypadku możliwości wymiany starego pieca na kocioł opalany peletem i przy montażu pomp ciepła czy elektrycznego urządzenie grzewczego.

Aby skorzystać z dopłat, należy wypełnić stosowny wniosek oraz złożyć dokument potwierdzający, że jest się właścicielem nieruchomości. Druki można znaleźć na stronie Urzędu Miasta. Wnioskodawca powinien otrzymać zwrot pieniędzy w ciągu 21 dni od zrealizowania inwestycji. Na miejski program dopłat do wymiany źródeł ciepła miasto przekaże 300 tys. złotych.

Od 15 lutego można już ubiegać się o dotacje z programu ZORZA, który jest skierowany do wszystkich mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Program realizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. W zależności do rodzaju źródła ciepła dotacja wynosi od 3 do 5 tys. złotych.

Reklama