Bogusław W. zostanie odwołany z funkcji starosty? Będzie nadzwyczajna sesja

Data publikacji: 12.04.2018 16:39
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Starosta opatowski, Bogusław W.

Starosta opatowski, Bogusław W.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Czy Bogusław W. zostanie odwołany z funkcji starosty powiatu opatowskiego? Chcą tego radni Prawa i Sprawiedliwości. Jak informuje radny Tomasz Staniek, wraz z innymi radnymi z klubu PiS, podjęto decyzję o zwołaniu w tej sprawie w trybie pilnym sesji rady powiatu.

- Chcemy wystąpić z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsce, czyli postawienia zarzutów przez organy ścigania i zawieszenie w pełnieniu obowiązków służbowych starosty Bogusława W. Wystąpiliśmy również z wnioskiem do rady powiatu o odwołanie starosty i zarządu z pełnienia swoich funkcji - dodaje.

Jak podkreśla Tomasz Staniek, o terminie sesji zadecyduje przewodniczący rady powiatu. W przypadku sesji zwołanej w trybie pilnym powinna się ona odbyć w ciągu najbliższego tygodnia.

Przypomnijmy, wczoraj prokuratura postawiła Bogusławowi W. przewodniczącemu PSL w powiecie opatowskim siedem zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw, co do mienia znacznej wartości, na szkodę czterech podmiotów wykonujących prace budowlane szpitala opatowskiego w latach 2013-2014. Chodzi o kwotę prawie 15 milionów złotych.

Oprócz tego zarzuty dotyczą m.in. przekraczania uprawnień przy zawieraniu umów na sprzątanie pomieszczeń starostwa i poświadczenia nieprawdy w dokumentach przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Złożył wyjaśnienia, jednak dla dobra postępowania prokuratura nie ujawnia ich treści. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia go w czynnościach służbowych starosty.

Reklama