Oszuści w areszcie. Ukradli 30 tysięcy złotych

Data publikacji: 14.04.2018 12:40
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
sąd

sąd
Fot. Radio Kielce

Dwie osoby podejrzane o kradzież metodą „na interesanta” zostały tymczasowo aresztowane na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Końskich, a wnioskowała o to tamtejsza prokuratura, która prowadzi to postępowanie.

Do zdarzenia doszło 7 lutego w Końskich. Wtedy do jednego z mieszkań na terenie miasta zapukali sprawcy, którzy poinformowali pokrzywdzoną kobietę, że są pracownikami wodociągów i przyszli sprawdzić stan licznika.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, podejrzani poprosili o otwarcie kranu i dodatkowo o opróżnienie szafki w celu sprawdzenia szczelności rur. W ten sposób odwrócili uwagę kobiety i zabrali z jej domu 30 tysięcy złotych oszczędności. Mieszkanka Końskich kradzież dostrzegła dopiero po wyjściu sprawców z mieszkania i zgłosiła sprawę na policję.

8 kwietnia śledczy w Częstochowie zatrzymali dwóch sprawców. To Artur K. i Dawid Ł. Obaj mężczyźni przyznali się do zarzuconego im czynu, złożyli też wyjaśnienia. Prokurator skierował wnioski o ich tymczasowe aresztowanie do Sądu Rejonowego w Końskich. Sąd oba te wnioski uwzględnił.

Trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania kolejnej podejrzanej Zefiryny P. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama