Najmłodsi zachwyceni eksponatami w Muzeum im. Orła Białego

Data publikacji: 15.04.2018 16:00
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Niedziela w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Niedziela w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Skarżysko-Kamienna. 15.04.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Muzeum imienia Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej cieszyło się dziś dużym powodzeniem zwiedzających. Na placu muzealnym znajduje się 130 obiektów, pochodzących z czasów II wojny światowej i okresu powojennego. Do najciekawszych należą ścigacz okrętów podwodnych ORP "Odważny" i samolot szkolno-treningowy TS-8 Bies.

Na ekspozycji obejrzeć można także m. in. czołgi, działka samobieżne, samoloty i  transportery opancerzone, a także umundurowanie żołnierzy i broń ręczną.

Jak podkreślali zwiedzający w rozmowie z Radiem Kielce, niedziela wolna od handlu jest okazją do spędzenia czasu wspólnie z rodziną i odwiedzenia muzeum. Niektórzy przyjechali do Skarżyska po raz pierwszy. Dowiedzieli się z Internetu o muzeum. Prezentowana ekspozycja jest duża, ciekawa i wartą ją zwiedzić - mówili zwiedzający.

Na frekwencję wpływa ładna słoneczna pogoda i darmowe bilety dla skarżyszczan. Jak informuje Monika Kowalczyk-Kogut, dyrektor placówki, w każdą wolną od handlu niedzielę mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej mogą bezpłatnie zwiedzać Muzeum im. Orła Białego. - Wystarczy w tygodniu poprzedzającym taką niedzielę zgłosić się po darmowy bilet. Muzeum przygotowuje ich 20.

Zwiedzający mogą obejrzeć oprócz wystawy plenerowej ekspozycje stałe militariów oraz czasowe w budynku muzeum, m. in. wystawę zabytkowych lamp naftowych z kolekcji Agnieszki Brodniewicz. Natomiast w majowe niedzielne przedpołudnia w parku przy muzeum organizowane będą śniadania na trawie.

Muzeum  im. Orła Białego czynne jest codziennie w godzinach od 8.00 do 19.00. 

Reklama