Hojny wójt w Sitkówce Nowinach. Czy słusznie nagradzał pracowników?

Data publikacji: 16.04.2018 15:03
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Sitkówki Nowiny

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt Sitkówki Nowiny
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Czy w gminie Sitkówka Nowiny doszło do bezpodstawnego nagradzania urzędników? Tak twierdzi część tamtejszych radnych, którzy sprzeciwiają się nagrodom przekazywanym pracownikom urzędu oraz innych jednostek podległych gminie.

W ciągu ostatnich trzech lat władze gminy przeznaczyły ponad sześć milionów złotych na ich nagrody i premie. Zdaniem części radnych te kwoty są zatrważające, a wójt nie dotrzymuje deklaracji wyborczej. Przypomnijmy, Sebastian Nowaczkiewicz został wybrany z listy Wspólnego Dobra popieranego przez PSL i obiecywał koniec rozdawnictwa publicznych pieniędzy.  

Radny Łukasz Gryń, twierdzi, że wójt wydaje pieniądze lekką ręką. Dodaje, że nie widzi powodów dla których pracownicy urzędu powinni otrzymywać dodatkowe specjalne nagrody. - Brakuje funduszy na realizowanie niektórych inwestycji, a jednocześnie dowiadujemy się o takich nagrodach. To budzi nasz sprzeciw - mówi radny

W opinii wójta Nowaczkiewicza przyznawanie nagród odbywało się zgodnie z przepisami. Dodaje, że pieniądze wbrew temu co głoszą opozycyjni radni powędrowały do pracowników wszystkich szczebli. Chodzi o pracowników urzędu gminy, jednostek kultury, bibliotek i szkół. Łącznie to kilkaset osób. - To radni głosowali nad uchwałami budżetowymi, gdzie co roku zapisane były te pieniądze. Dlaczego wówczas nie wyrażali swojego sprzeciwu. Tematy finansowe zawsze budzą kontrowersje, tym bardziej w roku wyborczym - dodaje Sebastian Nowaczkiewicz.

Jak się okazuje stanowisko wójta popierają pracownicy urzędu oraz innych jednostek organizacyjnych. W oficjalnym piśmie przesłanym do mediów informują, że radni operują zmanipulowanymi danymi, „wyzwalają w lokalnej społeczności najniższe ludzkie uczucia: zawiść, pogardę, nienawiść”. W ich ocenie walka polityczna skierowana wobec wójta przekład się bezpośrednio na nich.

Jak piszą każdego dnia służą gminie i jej mieszkańcom: „Pragniemy, by nasza praca i zaangażowanie były doceniane, byśmy byli szanowani i poważani. Bezpardonowy atak na nas wszystkich trwający od wielu tygodni dyskredytuje nas w oczach innych, a my sami czujemy się szykanowani” - czytamy w komunikacie.

Sitkówka Nowiny zajmuje 18 miejsce wśród najbogatszych gmin w kraju. W ciągu trzech lat awansowała o trzy pozycje.

Oświadczenie pracowników Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny

Tagi do tego wpisu
Reklama