"Elektryk" zyska nowe boiska

Data publikacji: 16.04.2018 17:34
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Boisko przy Zespole Szkół Elektrycznych

Boisko przy Zespole Szkół Elektrycznych
Kielce. 16.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Kompleks sportowy powstanie przy Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Jak mówi Władysław Zaucha, dyrektor placówki to inwestycja, którą mieszkańcy miasta wybrali w ubiegłym roku w budżecie obywatelskim.

- Powstaną trzy boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo wybudowana zostanie zewnętrzna siłownia. Mamy zapewnienia z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta, że jeśli nie zajdą nieprzewidziane okoliczności, prace rozpoczną się z końcem maja – informuje dyrektor „Elektryka”.

W najbliższych dniach Urząd Miasta powinien ogłosić przetarg na budowę boisk. Szkoła dostała na ten cel ponad 1.9 miliona złotych. Pierwotnie projekt zakładał również budowę bieżni oraz dodatkowych małych boisk położonych na skraju działki od strony Zespołu Państwowych Szkół Plastycznych, ale szkoła zrezygnowała z ich budowy, bo jak tłumaczy Władysław Zaucha, koszty inwestycji w ostatnich miesiącach znacząco wzrosły i najprawdopodobniej nie wystarczyłoby pieniędzy.

Boisko przy Zespole Szkół ElektrycznychKielce. 16.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak dodaje dyrektor, kompleks sportowy, który powstanie i tak znacznie poprawi jakość zajęć wychowania fizycznego, bowiem obecne boiska szkolne nie spełniają współczesnych standardów. - Są to małe boiska o nawierzchni asfaltowej, czyli takie jakie budowano kilkadziesiąt lat temu. To uciążliwe i niebezpieczne dla młodzieży. Nowe boiska są niezbędne, tym bardziej, że nasza sala gimnastyczna jest mała – tłumaczy Władysław Zaucha.

Boiska przy Zespole Szkół Elektrycznych będą gotowe w przyszłym roku szkolnym, ale korzystać z nich będą mogli również wszyscy chętni mieszkańcy Kielc.

Reklama