To był łatwy egzamin. Ocenili gimnazjaliści [ARKUSZE]

Data publikacji: 18.04.2018 06:59 / Data aktualizacji: 18.04.2018 16:25
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uczniowie przystępują do egzaminu gimnazjalnego

Uczniowie przystępują do egzaminu gimnazjalnego
Kielce. 18.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Łatwy, a jedyna zaskakująca rzecz, to praca pisemna z języka polskiego – to najczęstsze opinie uczniów, którzy zdawali dziś egzamin gimnazjalny. Tradycyjnie był on podzielony na dwie części. W pierwszej, trzecioklasiści musieli wykazać się wiedzą z historii i wiedzy o społeczeństwie, natomiast w drugiej z języka polskiego.

W gimnazjum nr 23 w Kielcach młodzi ludzie po zakończeniu pisania byli bardzo zadowoleni. - Bardzo łatwy, nawet historia, której się wszyscy bali, nie sprawiła kłopotów – mówili młodzi ludzie.

Gimnazjalistów zaskoczyło natomiast to, że musieli napisać charakterystykę wybranego bohatera literackiego. Musieli wybrać postać, która dokonała ważnej życiowej decyzji, kierując się wartościami. Młodzi ludzie nie ukrywali, że spodziewali się rozprawki, a nie charakterystyki. Wśród bohaterów, którym poświęcili swoją pracę, najczęściej wymieniali Alka z "Kamieni na Szaniec", ale były też osoby, które opisywały Santiago, bohatera „Alchemika” Paula Coelho.

Do egzaminu przystąpiło dziś ponad 11 tysięcy uczniów z województwa świętokrzyskiego. Jutro przed nimi kolejne wyzwanie, będą zdawać część matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego poznamy 15 czerwca.

Arkusz egzaminacyjny z historii i WOS

 

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego cz. 1

 

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego cz. 2

Reklama