Profesor Bogdan Chazan konsultantem wojewódzkim ds. ginekologii i położnictwa

Data publikacji: 19.04.2018 16:28
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Profesor Bogdan Chazan

Profesor Bogdan Chazan
Fot. chcemybycrodzicami.pl

Profesor Bogdan Chazan, lekarz ginekolog oraz wykładowca akademicki, został nowym konsultantem wojewódzkim ds. ginekologii i położnictwa. Jak informuje Diana Głownia, rzecznik wojewody świętokrzyskiego, kandydaturę nowego konsultanta wcześniej zatwierdził krajowy konsultant w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz minister zdrowia.

- Powołanie to zostało poprzedzone procedurą, która została przeprowadzona w oparciu o przepisy ustawy o konsultantach w ochronie zdrowia. Bogdan Chazan został powołany po otrzymaniu pozytywnej opinii od właściwego samorządu zawodowego, jak również po opinii konsultanta krajowego i ministra zdrowia - mówi Diana Głownia. 

Jak dodaje, Bogdan Chazan funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa będzie pełnił przez 5 lat.

- Konsultant wojewódzki, to bardzo istotny element nadzoru specjalistycznego. Celem jego działań jest poprawa jakości leczenia oraz osiąganie ujednoliconych standardów w opiece medycznej - wyjaśnia Diana Głownia.

Jak informowaliśmy, profesor Bogdan Chazan na stanowisku konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa zastąpił profesora Wojciecha Rokitę, który zrezygnował z tej funkcji w grudniu w 2017 roku z powodów osobistych.

Reklama