Caritas inauguruje „Pola Nadziei”

Data publikacji: 20.04.2018 13:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczyna coroczną kampanię „Pola Nadziei”. Za wrzucenie do puszki datku wolontariusze rozdawać będą żółte żonkile będące symbolem akcji.

Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego w kieleckiej Caritas, informuje, że najbliższa zbiórka odbędzie się  dziś i jutro w Galerii Echo, a kolejne w Galerii Korona, a także w centrum Kielc, na ulicy Sienkiewicza.

- Zachęcamy do dzielenia się drobnymi datkami i swoim sercem. Taka możliwość będzie również 27 kwietnia, kiedy będzie można nas spotkać na ulicy Sienkiewicza i w Parku Miejskim w Kielcach, a 28 kwietnia w Galerii Korona - mówi Anita Grzesik.

Jak dodaje, kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych i zbieranie środków na działalność Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

- Nasza placówka jest bezpłatna dla chorych, ale Narodowy Fundusz Zdrowia płaci jedynie za ich leczenie. Dlatego datki zbierane podczas takich akcji, czy koncertów charytatywnych przeznaczamy na ich wyżywienie, czy zakup niezbędnego sprzętu - dodaje Anita Grzesik.

Kampania „Pola nadziei” po raz pierwszy zorganizowane zostały w Wielkiej Brytanii 20 lat temu. W Polsce akcja odbywa się od 2005 roku, a w Kielcach od 7 lat.

Reklama