Nocna wycieczka uczniów. Podglądali pracę kolejarzy

Data publikacji: 21.04.2018 11:29
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Wolicy przyglądali się pracy kolejarzy

Uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Wolicy przyglądali się pracy kolejarzy
Kielce. 20.04.2018 / Fot. Katarzyna Prędotka / Radio Kielce

Na nietypową wycieczkę wybrali się uczniowie klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej w Wolicy. Pojechali na dworzec PKP w Kielcach, ale na peronie spotkali się o godzinie… 22.

- Tak późna pora nie była wybrana bez powodu - podkreśla Karolina Kędzior, pełniąca funkcję doradcy zawodowego pedagog szkolny. - Uczniowie w ten sposób wzięli udział w akcji  „Co ludzie robią jak inni śpią?”. Aby mogli przekonać się o tym na własne oczy postanowiliśmy wyruszyć na tę wycieczkę tak późno - dodała.

Karolina Kędziora zaznacza, że taka akcja przede wszystkim pozwoli uczniom na bliższe poznanie pracy kolejarzy i być może w przyszłości wybór tego zawodu. Uczniowie spotkali się także z pracującym na kolei już prawie 40 lat Tadeuszem Strużyckim, koordynatorem akcji „Bezpieczny Przejazd - Szlaban na ryzyko!”. Podkreślał on, że ta praca daje mu dużo radości.

- Przede wszystkim dlatego, że możemy patrzeć na to jak odprawiamy pociągi, przygotowujemy je a także - co chyba najbardziej raduje - jak widzimy, że dobrze zadbaliśmy o bezpieczeństwo ludzi – stwierdził.

Młodych ludzi jednak najbardziej interesowały kwestie praktyczne, związane m.in. z pieniędzmi i wykształceniem niezbędnym, aby pracować na kolei.

Tagi do tego wpisu
Reklama