Legia Akademicka w PŚk. Kto zaliczył test sprawdzi się na poligonie

Data publikacji: 23.04.2018 18:54
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu
23.04.2018 Kielce. Legia Akademicka. Zajęcia teoretyczne na Politechnice Świętokrzyskiej

23.04.2018 Kielce. Legia Akademicka. Zajęcia teoretyczne na Politechnice Świętokrzyskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na Politechnice Świętokrzyskiej zakończyły się zajęcia teoretyczne w ramach Legii Akademickiej. Przez dwa miesiące wykłady prowadzili instruktorzy z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy centrum, mówi, że dotychczas studenci zdobyli podstawową żołnierską wiedzę, m.in dotyczącą taktyki i pomocy medycznej. Całość nauki zwieńczył test. Na tych, którzy sobie z nim poradzili czeka sześć tygodni zajęć praktycznych, które odbędą się w wakacje. Po zakończeniu pierwszego turnusu będzie kolejny, po którym mogą zdawać egzamin podoficerski.

- Czekają na nich zajęcia fizyczne. Będą musieli także przenieść teorię do prawdziwego życia. To, czego nauczyli się teraz zaprezentują na poligonie wojskowym. Nauczą się także strzelać - dodaje Katarzyna Rzadkowska.

W zajęciach udział wziął m.in. Dominik, który bardzo pozytywnie ocenia część teoretyczną. Poleca innym, aby podjęli się takiego wyzwania.

- Do zajęć trzeba się bardzo przyłożyć. Do końca studiów zostały mi dwa lata i wtedy zobaczę, czy zwiąże swoją przyszłość z wojskiem - mówi.

Studenci po przejściu szkolenia mogą uzyskać stopień kaprala. Istnieje również możliwość kontynuowania kariery w Wojskach Obrony Terytorialnej, a nawet zostania żołnierzem zawodowym.

Reklama