Główny Urząd Miar kompletuje kadry i oferuje wysokie zarobki

Data publikacji: 24.04.2018 17:01 / Data aktualizacji: 25.04.2018 16:30
Autor: Robert Szumielewicz , Iwona Murawska , Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.04.2018 Kielce. Targi pracy w hali Targów Kielce

25.04.2018 Kielce. Targi pracy w hali Targów Kielce
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Główny Urząd Miar poszukuje specjalistów do pracy w Kielcach. Oferty przedstawiano podczas Ogólnopolskich Targów Pracy, które zorganizowano w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Paweł Sarek, kierownik projektu Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar przyznaje, że dzisiejsza wizyta ma związek z przygotowaniem przyszłych kadr dla tej instytucji.

Poszukiwani są przede wszystkim mechatronicy, fizycy, informatycy oraz chemicy. W jego opinii, kampus będzie dobrym pracodawcą, oferującym wysokie zarobki. Dodaje, że chętnym, na początek proponowane są płatne staże w siedzibie GUM w Warszawie. Tam mają zdobyć niezbędne umiejętności i doświadczenie. Docelowo mają znaleźć zatrudnienie w kampusie, który powstanie pod Telegrafem. Paweł Sarek zaznacza jednocześnie, że na razie trudno określić liczbę osób, które będą pracować w kampusie. Wszystko zależy od tempa rozwoju laboratoriów.

Stoisko GUM odwiedzał dzisiaj między innymi Łukasz Lechowski z Częstochowy, który pracuje w firmie zajmującej się produkcją części samochodowych. Jak przyznaje, prowadzenie takiego biznesu nie jest możliwe bez współpracy z Urzędem Miar, przede wszystkim dlatego, że urządzenia do produkcji muszą być co roku homologowane.

Filip Pietrzyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w ratuszu przekonuje, że jest to bardzo ważny sygnał z centrali instytucji, potwierdzający, że GUM poważnie traktuje kielecką inwestycję. Przypomina jednocześnie, że prace związane z przygotowaniem budowy laboratoriów nabierają tempa. W planach jest ogłoszenie przetargu na wykonanie koncepcji architektonicznej.

Organizatorzy informują, że podczas targów zaprezentowano ponad 3,5 tysiąca propozycji zatrudnienia. Jednak osoby poszukujące pracy zauważały, że większość ofert dotyczy pracy zagranicą. Panie punktowały z kolei, że dominują propozycje skierowane do mężczyzn, np. dla operatorów wózków widłowych, czy sprzętu budowlanego.

Targom towarzyszyły prelekcje i warsztaty, dotyczące między innymi tego, jak skutecznie znaleźć pracę. 

Reklama