Weź dotację i wymień piec na ekologiczny

Data publikacji: 25.04.2018 10:52
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy Kielc mogą się starać o dopłaty do wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne źródła ciepła. Urzędnicy od kilku dni przyjmują wnioski. Zainteresowanie jest duże, codziennie wpływa po kilka pism. Podstawowym celem akcji jest poprawa jakości powietrza w mieście.

- Kwota dotacji będzie zależeć od rodzaju urządzenia - przypomina Grzegorz Wnuk, dyrektor Wydziału Zarządzania Energią w ratuszu.

W przypadku podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej będzie wynosić 5 tysięcy złotych, 4 tysiące złotych w przypadku podłączenia ogrzewania gazowego i 3 tysiące złotych w przypadku elektrycznego urządzenia grzewczego, ogrzewania olejowego albo zastosowania pompy ciepła.

W tym roku dzięki współpracy z PGNiG każdy kto podłączy się do sieci gazowej, oprócz miejskiej dotacji otrzyma dodatkowo tysiąc złotych. W przypadku posiadania Karty Dużej Rodziny dofinansowanie może wynieść 3 tysiące złotych.

Wnioski o dotację można składać do 30 września. W tym roku, na realizację programu przygotowano w budżecie 300 tysięcy złotych, ale w przypadku większego zainteresowania, kwota może się zwiększyć.

W ubiegłych latach wymieniono około 300 pieców węglowych.

Tagi do tego wpisu
Reklama