Branża turystyczna rozpoczyna sezon. Będą nowe atrakcje

Data publikacji: 25.04.2018 14:21
Autor: Stanisław Blinstrub / Kategoria: Wiadomości z regionu
Samorządowcy, przedstawiciele biur turystycznych i przedsiębiorcy z branży rozpoczęli sezon turystyczny w regionie świętokrzyskim. Na zdjęciu: Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego

Samorządowcy, przedstawiciele biur turystycznych i przedsiębiorcy z branży rozpoczęli sezon turystyczny w regionie świętokrzyskim. Na zdjęciu: Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego
Krajno. 25.04.2018 / Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Samorządowcy, przedstawiciele biur turystycznych i przedsiębiorcy z branży rozpoczęli sezon turystyczny w regionie świętokrzyskim. Według statystyk prowadzonych przez Regionalną Organizację Turystyczną, z roku na rok wzrasta liczba osób, które nocują w Świętokrzyskiem.

W ubiegłym roku było ich ponad 1 milion 600 tysięcy, a jeszcze 20 lat temu tylko około 700 tysięcy. Przybywa też hoteli. Obecnie jest ich około 100, a dodatkowo miejsca noclegowe oferuje około 330 gospodarstw agroturystycznych.

Samorządowcy, przedstawiciele biur turystycznych i przedsiębiorcy z branży rozpoczęli sezon turystyczny w regionie świętokrzyskimKrajno. 25.04.2018 / Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów z całej Polski jest Sandomierz. Jak mówi Dariusz Socha z tamtejszego urzędu miasta, obecnie trwają prace mające zwiększyć atrakcyjność miasta. Turyści będą mogli zwiedzać starówkę również w nocy, ponieważ część zabytków zostanie oświetlonych. Inwestycja powinna zakończyć się w ciągu najbliższych kilku lat.

Jacek Kowalczyk, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego, dodaje, że atrakcji turystycznych w regionie przybywa. W tym roku ciekawie zapowiada się miniaturowa mapa polski z zaznaczonymi polskim zamkami i polskimi rzekami. Jej otwarcie nastąpi na początku maja w Bałtowie. To może przyciągnąć kolejnych turystów.

Inauguracja sezonu odbyła się w Krajnie. W ubiegłym roku park odwiedziło ponad 200 tysięcy osób. W tym roku ma pojawić się 10 nowych obiektów, w tym pierwszy z Polski. Część z nich ma być ruchoma. Właściciele Parku Miniatur na razie trzymają w tajemnicy szczegóły nowych atrakcji.

Reklama