SSE Starachowice poszerzona o tereny w Ostrowcu

Data publikacji: 27.04.2018 21:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.02.2016 Ostrowiec Świętokrzyski. Urząd Miasta.

16.02.2016 Ostrowiec Świętokrzyski. Urząd Miasta.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 11 hektarów terenów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim zostało włączone do Starachowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Działki zlokalizowane przy ulicach Jana Samsonowicza i Antoniego Hedy „Szarego” mogą być przeznaczone na działalność przemysłową.

Teren podzielony jest na 95 parceli, które są własnością gminy lub znajdują się w jej wieczystym użytkowaniu. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego mogą tu powstać zakłady produkcyjne, przemysłowe i usługowe oraz sklepy.

Jak zaznacza wiceprezydent Ostrowca Marzena Dębniak, szczególnie korzystne warunki w tym miejscu są dla przemysłu ciężkiego. W pobliżu mieści się Huta Celsa Ostrowiec i inne zakłady, w najbliższym czasie ma poprawić się infrastruktura drogowa. Powiat ostrowiecki uzyskał promesę na remont ulicy Samsonowicza.

Gmina Ostrowiec od trzech lat skupuje tereny inwestycyjne. Włączone do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice działki, to część nabytych w ostatnich latach 50 hektarów gruntu przeznaczonego na inwestycje. W zeszłym roku do strefy zostało włączonych 12 hektarów. Inwestorzy są zainteresowani dużymi działkami, które należą do SSE. Daje to możliwość uzyskania ulg podatkowych. Decyzję o włączeniu działek do strefy Rada Miasta podjęła jednogłośnie.

Reklama