Majówka z książką w tle w Pacanowie

Data publikacji: 01.05.2018 12:55
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mikrobiblioteka w ogrodach Europejskiego Centrum Bajki

Mikrobiblioteka w ogrodach Europejskiego Centrum Bajki
Pacanów. 01.05.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Spotkania z pisarzami, głośne czytanie książek, warsztaty stolarskie, kaligrafii i detektywistyczne to tylko nieliczne z atrakcji, jakie czekają na gości Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, w którym rozpoczyna się dzisiaj 3. Literacka Majówka.

Imprezę zainaugurowało spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, pisarką, autorką książek dla dzieci. Na dziedzińcu Centrum Bajki przygotowano warsztaty: od nauki sztuki stolarskiej, po zapoznaniu której własnoręcznie będzie można wykonać półkę na książkę, po twórcze warsztaty plastyczne inspirowane Małym Księciem. Nad czytelniczym zdrowiem młodszych i starszych gości czuwa także „Literackie Pogotowie”, a radą i pomocą służą przechadzające się po bajkowych ogrodach postaci.  

- Atrakcji dziś i przez kolejne dni Literackiej Majówki będzie zdecydowanie więcej - przekonuje Karolina Kępczyk, dyrektor Centrum Bajki. Zaprezentujemy najciekawsze nowości wydawnicze - zapowiada dyrektor. - Impreza ma przede wszystkim wymiar edukacyjny, ale chcemy uczyć wyłącznie przez zabawę. Liczę, że ci, którzy rozpoczną z nami literacką przygodę zostaną w Europejskim Centrum Bajki do niedzieli - dodaje Karolina Kępczyk.

W zakamarkach bajkowego ogrodu można odnaleźć również mikrobibliotekę, w której na czytelników czekają książki. Jak mówi bibliotekarka Anna Pasternak, w ramach imprezy propagowana jest również akcja „Książka uwolniona”.  - Sięgamy po książkę, a po jej przeczytaniu zostawiamy ją w miejscu publicznym zachęcając do jej przeczytania innych. Naszą ideą jest szerzenie czytelnictwa na szeroką skalę, nie tylko w samym Pacanowie, ale również poza nim - tłumaczy bibliotekarka.

4 i 5 maja spotkania z kolejnymi pisarzami. Tym razem z młodymi czytelnikami rozmawiać będzie Magdalena Zawadzka-Sołtysek i Marcin Przewoźnik.

Podobne wiadomości
Reklama