Napadali na sklepy. Teraz rozliczy ich sąd

Data publikacji: 01.05.2018 15:09
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2017 Sąd.Toga.

20.05.2017 Sąd.Toga.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku napadów na sklepy w Kielcach stanie przed Sądem Okręgowym. Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód, która prowadziła to postępowanie, skierowała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuca im m. in. rozboje z użyciem noża. Miało do nich dochodzić na początku roku.

Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, pierwszy podejrzany Przemysław R. usłyszał cztery zarzuty. Dotyczą popełnienia dwóch rozbojów i usiłowania dokonania kolejnego, a także znieważania policjantów w trakcie zatrzymania. Natomiast drugiemu podejrzanemu, Piotrowi Ch. prokurator postawił dwa zarzuty, usiłowanie i dokonanie rozboju. W toku śledztwa początkowo obaj podejrzani przyznali się do dokonania napadów.  Następnie Piotr Ch. zmienił swoje stanowisko procesowe i nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.
W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków i zapisów z monitoringu, który w sposób jednoznaczny pozwolił na ustalenie przebiegu opisanych wyżej przestępstw.

Przypomnijmy, do pierwszego z nich doszło pod koniec stycznia na osiedlu Bocianek. Wtedy sprawca grożąc nożem pracownikowi totalizatora sportowego ukradł 100 złotych. Trzy dni później, działając w podobny sposób, zamaskowany mężczyzna usiłował dokonać rozboju w jednym ze sklepów na osiedlu Świętokrzyskie. Do trzeciego przestępstwa, na tym samym osiedlu, doszło 1 lutego. Wówczas sprawca zagroził pracownikowi nożem i ukradł tysiąc złotych.

Podejrzani pozostają tymczasowo aresztowani. Za zarzucane im czyny grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Reklama