Nie tylko zamek. Chęciny pokazują swoje atrakcje

Data publikacji: 06.05.2018 12:12
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.05.2018 Chęciny. III Chęciński Rajd Rowerowy

06.05.2018 Chęciny. III Chęciński Rajd Rowerowy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie sto osób wzięło udział w III Rajdzie Rowerowym „Szlakiem Rycerstwa Zamku Królewskiego”. Trasa tegorocznej przejażdżki miała 23 kilometry i wiodła z Chęcin przez Polichno i Miedziankę.

- Celem wycieczki było ukazanie piękna ziemi świętokrzyskiej - powiedział burmistrz Chęcin Robert Jaworski . - Tegoroczną majówkę eksponujemy nie tylko przez powszechnie podziwiany zamek, ale chcieliśmy pokazać turystom nasze okolice. Trasa przejażdżki liczyła 23 kilometry i wiodła przez unikatowe tereny, które mają niezwykły potencjał, zarówno kulturowy, jak i przyrodniczy - podkreślił.

W rajdzie wzięły udział całe rodziny. W rozmowie z Radiem Kielce uczestnicy wycieczki mówili, że można w ten sposób aktywnie spędzić czas w gronie rodzinnym. Wielu z nich pochodzi z okolic Chęcin i choć dobrze zna te tereny, to wykorzystało wolny dzień, aby pobyć wspólnie na świeżym powietrzu, a przy okazji podziwiać piękno ziemi chęcińskiej i porozmawiać ze znajomymi.

W trakcie rajdu uczestnicy mieli możliwość zwiedzić Muzealną Izbę Górnictwa Kruszcowego w Miedziance, a także Jaskinię Piekło. Zakończenie rajdu nastąpiło u podnóża Zamku Królewskiego.

Reklama