Pacanów będzie online

Data publikacji: 07.05.2018 14:01
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mieszkańcy Pacanowa będą tworzyć własny, nowoczesny portal informacyjny Pacanów online. Internetowa witryna ma być źródłem wiedzy na temat miejscowości i zachęcać pacanowian do działania na rzecz rozwoju gminy. Z inicjatywą wyszedł zarząd Europejskiego Centrum Bajki.

Prace redakcyjnego zespołu, który ma tworzyć portal koordynuje krakowski dziennikarz i fotograf Jakub Ciećkiewicz. Jego zdaniem, Pacanów dzięki planowanemu rozwojowi Parku Bajki będzie mógł niebawem aspirować do miana największego w Polsce centrum kultury dziecięcej. W placówce rozpoczęły się szkolenia przyszłego zespołu internetowego. Tworzą go zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy. Grupa współpracuje ze stowarzyszeniami, szkołami i innymi instytucjami. W planach jest również organizacja szkoleń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej i tworzeniu spółdzielni socjalnych.

Działalność młodzieży przy tworzeniu portalu, koordynuje Julia Błąd, uczennica ostatniej klasy pacanowskiego gimnazjum. Jak mówi, pomysłów na zachęcenie mieszkańców do aktywności przy tworzeniu internetowej platformy nie brakuje. W planach jest m.in. szereg konkursów dla młodzieży, wywiady z ciekawymi ludźmi czy utworzenie pacanowskiej księgi rekordów.

- Jest to dla nas nowe i bardzo cenne doświadczenie. Przy tym okazja, by wsłuchać się w opinie i głos mieszkańców gminy. Poznać ich problemy, oczekiwania, wizję rozwoju tego miejsca – mówi Julia Błąd.

Dyrektor Europejskiego Centrum Bajki Karolina Kępczyk podkreśla, że stronę Pacanów_online będzie charakteryzowała duża różnorodność tematyczna. Zaznacza, że przy tworzeniu strony wzorowano się na najpopularniejszych polskich i europejskich serwisach informacyjnych. Na portalu znajdą się m.in. najważniejsze informacje dotyczące wydarzeń w gminie, ale również przedwojenne historie czy przepisy kulinarne. Prowadzone będą również działy modowy i kulturalny oraz poświęcony młodzieży.

Uroczysta inauguracja internetowej strony o Pacanowie 1 czerwca. A już dziś działania przyszłego zespołu redakcyjnego można obserwować na stronie „Pacanów_online” w serwisie Facebook.

Podobne wiadomości
Reklama