Książka w roli głównej, czyli Tydzień Bibliotek

Data publikacji: 08.05.2018 06:49
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Rozpoczyna się Tydzień Bibliotek. W tym roku hasłem przewodnim projektu jest „(Do)wolność czytania”. Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Joanna Pasztalaniec-Jarzyńska podkreśla, że hasło nawiązuje do obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Jednak nie jest to nawiązanie bezpośrednie. Po obradach stworzyliśmy hasło, myślę, że pobudzające do działania kreatywnego. Zatem czekam teraz ze zniecierpliwieniem na to, co biblioteki przygotują - dodała.

Akcja odbywa się już po raz 12., a przystąpić mogą do niej placówki z całej Polski. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa, a hasło inicjatywy jest tylko drogowskazem wskazującym cel bibliotekarzom, ponieważ każda biblioteka przygotowuje swój autorski program tygodniowego projektu.

Joanna Pasztalaniec-Jarzyńska informuje, że tydzień bibliotek powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

- Chcieliśmy w ten sposób podkreślić nie tylko znaczenie czytelnictwa, ale również samych bibliotek. Chcieliśmy, żeby akcja miała wymiar ogólnopolski i to nam się udało - dodała.

Akcja potrwa tydzień, od 8 do 15 maja. Szczegółowe informacje programu można znaleźć na stronie bibliotek. Placówki, które przystąpiły do udziału w projekcie to m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach, a także Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie.

Tagi do tego wpisu
Reklama