Poseł Lipiec: rząd wspiera osoby niepełnosprawne

Data publikacji: 11.05.2018 10:40
Autor: Robert Kałuża / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
11.05.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Rząd jest wrażliwy na potrzeby osób niepełnosprawnych - powiedział na antenie Radia Kielce poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego PiS. Świadczy o tym szybkie przyjęcie przez Sejm dwóch ustaw dotyczących tego środowiska.

Gość Radia Kielce przypomniał, że posłowie zgodzili się na podwyższenie renty socjalnej do stu procent kwoty najniższej renty z tytułu niezdolności do pracy. Wprowadzili także szczególne uprawnienia dla osób niepełnosprawnych w dostępie do świadczeń medycznych. Wcześniej ogłoszony został program Dostępność+, który zakłada m.in likwidację barier architektonicznych w miastach. Poseł Krzysztof Lipiec zapowiedział, że to nie koniec działań w tym kierunku.

- Premier Mateusz Morawiecki obiecywał, że w połowie maja przedstawiony zostanie projekt kolejnej ustawy, która kompleksowo będzie rozwiązywać problemy tej grupy osób. Mam nadzieję, że już niedługo rozpoczniemy pracę nad nowymi rozwiązaniami - podkreśla Krzysztof Lipiec.

Poseł potwierdził także, że jutro z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego spotka się premier Mateusz Morawiecki.

- Przyjedzie jako prawdziwy gospodarz Polski, który chce rozmawiać z ludźmi. Przedstawi zapewne kolejne korzystne propozycje dla naszego regionu w ramach Planu Odpowiedzialnego Rozwoju - zapowiada parlamentarzysta.

Premier odwiedzi jutro (sobota) Kielce. Spotkanie w KCK rozpocznie się o godzinie 12.00. Później, o godzinie 16.00, zaplanowano wizytę w Jędrzejowie. Natomiast po godzinie 13.00 premier udzieli wywiadu Radiu Kielce.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Reklama