Bardzo ważny krok ws. budowy obwodnicy Opatowa. Przetarg już w przyszłym roku

Data publikacji: 11.05.2018 18:07 / Data aktualizacji: 11.05.2018 19:52
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Podpisanie programu inwestycji dla procesu przygotowawczego budowy obwodnicy Opatowa. Na zdjęciu: Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury i poseł Anna Krupka

Podpisanie programu inwestycji dla procesu przygotowawczego budowy obwodnicy Opatowa. Na zdjęciu: Andrzej Adamczyk - minister infrastruktury i poseł Anna Krupka
Fot. Facebook Anny Krupki

W Ministerstwie Infrastruktury sygnowano dziś program inwestycji dla procesu przygotowawczego budowy obwodnicy Opatowa. - To bardzo ważny dokument dla województwa świętokrzyskiego - podkreśliła Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, która uczestniczyła w jego podpisaniu.

Parlamentarzystka w rozmowie z Radiem Kielce stwierdziła, że obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy z Opatowa. Obecnie trasa S74 i droga krajowa nr 9 przechodzą przez centrum miasta. Dzięki obwodnicy czas przejazdu przez Opatów będzie krótszy - zaznaczyła Anna Krupka.

Ponadto - dodała - zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców, poprawi stan powietrza w Opatowie.

Obwodnica zostanie zrealizowana w systemie „Zaprojektuj i buduj”. Prace przygotowawcze zakończą się w 2019 roku. Jednocześnie Anna Krupka poinformowała, że resort infrastruktury zalecił, by uwzględnić w projekcie uzgodnione w trakcie konsultacji z samorządem gminy i mieszkańcami Opatowa punkty, dotyczące przebiegu obwodnicy. W wariancie 1A pozostawiony ma być węzeł Marcinkowice, a zamiast węzła Tomaszów zaprojektowane ma zostać skrzyżowanie. Ponadto wybudowany ma być łącznik istniejącej trasy krajowej nr 9 od Zochcinka do trasy nr 74.

Przetarg na pierwszy odcinek obwodnicy zostanie ogłoszony w czerwcu 2019 roku. Budowa potrwa 4 lata.

Reklama