Bezpłatne badania i wykłady edukacyjne. W sobotę dzień otwarty w szpitalu w Czerwonej Górze

Data publikacji: 11.05.2018 19:29
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze
Czerwona Góra. 30.06.2016 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na dzień otwarty zaprasza w sobotę Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze. W ramach akcji będzie można skorzystać z wielu badań profilaktycznych. Zaplanowano także kilka wykładów edukacyjnych - informuje Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy.

- Chcemy zaprezentować nasz szpital, nasze możliwości diagnostyczne i lecznicze. Będzie także wykład na temat gruźlicy, raka płuc i chorób alergicznych. Każdy chętny będzie się mógł również zbadań pojemność płuc i tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz dowiedzieć się, jak prawidłowo zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego. Podpowiemy także, jak rzucić palenie papierosów - powiedział.

Jak przyznaje Youssef Sleiman, w szpitalu leczonych jest coraz więcej pacjentów z chorobami układu oddechowego.

- Liczba osób z chorobami płucnymi nie zwiększa się, ale dzięki coraz lepszej diagnostyce i możliwościom leczenia, takie osoby mogą żyć dłużej. Na nasz układ oddechowy bardzo zły wpływ ma zanieczyszczenie powietrza oraz choroby alergiczne, których w ostatnich latach przybywa - dodaje Youssef Sleiman.

Dzień otwarty w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze w sobotę rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 14.00.

Reklama