Dąb Pamięci w Starachowicach stanie się symbolem niepodległości

Data publikacji: 15.05.2018 15:02
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sadzenie Dębu Pamięci w Starachowicach

Sadzenie Dębu Pamięci w Starachowicach
Starachowice. 15.05.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

W Starachowicach przed kościołem pw. Wszystkich Świętych uroczyście posadzono Dąb Pamięci. Wydarzenie wpisuje się w obchody uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości - podkreśliła starosta starachowicki Danuta Krępa.

- Będzie to symbol naszej niepodległości, będzie to dąb który będzie rósł i przypominał o naszej historii, tradycji i o ludziach którzy tę historię tworzyli - dodała Danuta Krępa.

Tak też czynili polscy patrioci na przestrzeni naszych dziejów upamiętniali ważne wydarzenia, tak i my czynimy dziś - mówił poseł PiS Krzysztof Lipiec. - Wymowa uroczystości jest ważna, bo dąb jest symbolem męstwa, odwagi, dzielności i dlatego skoro się tutaj gromadzimy mam takie przekonanie, że my też powinniśmy zdać egzamin z tego, co przed nami i również powinniśmy być dzielni i  odważni i stać na straży polskości, tak aby ci którzy przyjdą po nas mieli o nas dobre zdanie - dodał Krzysztof Lipiec.

Dęby Niepodległości zostały także posadzone w Starachowicach przy Powiatowym Zespole Opieki Zdrowotnej, Starostwie Powiatowym, Muzeum Przyrody i Techniki, a także II Liceum Ogólnokształcącym. W uroczystości brali udział Leśnicy Nadleśnictwa Starachowice, proboszcz parafii ks. dziekan Marek Janas i radni miejscy.

Podobne wiadomości
Reklama