Drągowski, Adorni i Lipski na celowniku Korony

Data publikacji: 17.05.2018 21:32
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Bartłomiej Drągowski

Bartłomiej Drągowski
Fot. youtube.com

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Korona jest zainteresowana wypożyczeniem z Fiorentiny Bartłomieja Drągowskiego oraz pozyskaniem z AC Cittadella Davide Adorniego. Po raz kolejny na celowniku kieleckiego klubu znalazł się Patryk Lipski z Lechii Gdańsk.

Korona poszukuje bramkarza i jedną z opcji branych pod uwagę jest właśnie 20-letni Bartłomiej Drągowski. Wychowanek Jagiellonii Białystok w lipcu 2016 roku związał się z AC Fiorentina pięcioletnim kontraktem, obowiązującą do końca czerwca 2021 roku. W barwach popularnej "Violi" występuje jednak niezwykle rzadko. W tym sezonie zagrał w dwóch meczach Serie A i dwóch Pucharu Włoch.

25-letni Davide Adorni jest środkowym obrońcą. Jego kontrakt z AC Cittadella kończy się w czerwcu 2018 roku. Jako wolny zawodnik mógłby przyjść do Korony za darmo. W tym sezonie w Serie B rozegrał 18 meczów, w których strzelił 1 gola. Wystąpił także w 4 spotkaniach Pucharu Włoch.

23-letni Patryk Lipski jest ofensywnym pomocnikiem. W sierpniu 2017 roku podpisał czteroletni kontrakt z Lechią Gdańsk. Jego pozyskaniem zainteresowany był wówczas także kielecki klub. W LOTTO Ekstraklasie rozegrał w tym sezonie 20 meczów. 

Reklama