Mistrz „Antoine” na wystawie z okazji Off Fashion [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 18.05.2018 10:58 / Data aktualizacji: 18.05.2018 21:20
Autor: Ewa Okońska / Kategoria: Wiadomości z regionu
„Wokół mistrza Antoine’a” - wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej

„Wokół mistrza Antoine’a” - wernisaż w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda"
Kielce. 18.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Stworzył fryzurę na tzw. chłopczycę, która w dwudziestoleciu międzywojennym była popularna na całym świecie. Czesały się u niego Edith Piaf, Pola Negri, Greta Garbo i Eleonora Roosvelt.

Światowej sławy fryzjer - Polak, Antoni Cierplikowski „Antoine” jest bohaterem wystawy otwartej w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda” Kieleckiego Centrum Kultury z okazji XX Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion.

Pochodzący z Sieradza na Ziemi Łódzkiej fryzjer odniósł ogromny sukces, najpierw w Paryżu, a później na całym świecie. 

- To artysta, który z fryzur uczynił prawdziwe dzieła sztuki - mówi Artur Wijata, kurator galerii „Winda”. 

Zdjęcia, film, czasopisma i inne przedmioty związane z Antonim Cierplikowskim, ale przede wszystkim projekty fryzur i kapelusze Antoine’a oraz innych scenografów, pochodzące ze zbiorów Muzeum Teatralnego w Warszawie stanowią wystawę w galerii „Winda”. Goście wernisażu z zainteresowaniem przyjęli tę różnorodną ekspozycję, podkreślając, że rzemiosło zostało podniesione do rangi sztuki.

Kolejna impreza towarzysząca tegorocznemu jubileuszowemu konkursowi Off Fashion zaplanowana jest w przyszłą sobotę. W galerii handlowej „Echo” odbędą się pokazy mody autorskiej młodych projektantów.

Tymczasem na stronie internetowej Off Fashion opublikowana została lista zakwalifikowanych do półfinału. Wśród 122 szczęśliwców, wyłonionych spośród 200 zgłoszeń znajdują się projektanci z Polski oraz Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Danii i Białorusi.

Półfinał odbędzie się w Bazie Zbożowej 1 czerwca, a dzień później zaplanowana jest gala jubileuszowa w Kieleckim Centrum Kultury.

Tegoroczny konkurs Off Fashion odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser - Dudy. 

Podobne wiadomości
Reklama