Prokuratura wszczęła śledztwo ws. tragicznego wypadku w Miedzianej Górze

Data publikacji: 21.05.2018 14:26
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.05.2018 Miedziana Góra. Wypadek. Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęły dwie osoby, dwie zostały ranne

19.05.2018 Miedziana Góra. Wypadek. Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym. Zginęły dwie osoby, dwie zostały ranne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód prowadzi postępowanie w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło w miejscowości Miedziana Góra, na trasie krajowej nr 74 Kielce - Piotrków Trybunalski.

W sobotę po południu ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku wypadku na miejscu zginęły dwie kobiety w wieku 36 i 37 lat. Trzecia kobieta i 2-letnia dziewczynka zostały w stanie ciężkim przewiezione do szpitala. Tam po kilku godzinach zmarły. Wszystkie pochodziły z gminy Bieliny.

Jak informuje Jarosław Sarba z Prokuratury Okręgowej w Kielcach, śledczy zabezpieczyli ciała do sekcji zwłok. Wkrótce zostaną przeprowadzone badania, które dadzą odpowiedź, co było bezpośrednią przyczyną śmierci kierowcy i pasażerów. Ponadto, zabezpieczono wrak pojazdu i samochód ciężarowy. Prokurator w sobotę dokonał oględzin miejsca zdarzenia z udziałem biegłego z zakresu wypadków drogowych. Wstępnie ustalono, że kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy, jednak pobrano jego krew do dalszych badań. W trakcie zdarzenia nie odniósł on żadnych obrażeń.

Wstępne ustalenia wskazują, że samochód osobowy jechał od strony Kielc. Nagle skręcił w lewo, w kierunku miejscowości Ciosowa. Doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem ciężarowym, którym kierował 21-letni mężczyzna z powiatu opatowskiego.

adv adv
Wiadomości
Reklama