Co dalej ze Wzgórzem Karscha? Miasto rozkłada ręce

Data publikacji: 24.05.2018 11:17
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: Mateusz Kaczmarczyk
Spotkanie dotyczące Wzgórza Karscha w Instytucie Dizajnu

Spotkanie dotyczące Wzgórza Karscha w Instytucie Dizajnu
Kielce. 23.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Właściciele Wzgórza Karscha nie mają pomysłu na zagospodarowanie tej nieruchomości. Publiczna dyskusja zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Kielc, Stowarzyszenie Architektów Polskich i Instytut Dizajnu nie przyniosło żadnych konkretów. Główny problem, to niejasna sytuacja własnościowa gruntu i zabudowań.

Współwłaściciele parceli nie mają koncepcji, ani funduszy na przeprowadzenie tam remontów. Anna Zacharias oczekuje natomiast bliżej nieokreślonej pomocy ze strony władz miasta.

Tymczasem, Filip Pietrzyk, dyrektor Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji w ratuszu wyjaśnia, że miasto nie ma funduszy na zakup terenów i budynków znajdujących się na wzgórzu. Nie ma także możliwości jakiejkolwiek ingerencji w prywatny teren.

Dyrektor Wydział Rozwoju i Rewitalizacji Miasta, Artur Hajdorowicz przyznał natomiast, że rozmowy z właścicielami terenu trwają od przeszło 15 lat. Do tej pory nie udało się ustalić żadnej formy współpracy, głównie ze względu na konflikty między współwłaścicielami.

W ubiegłym roku pojawił się pomysł postawienia na Wzgórzu Karscha supermarketu. Przeprowadzono nawet wycinkę znajdujących się tam drzew. Ostatecznie ta inwestycja również stanęła w miejscu.

Spotkanie dotyczące Wzgórza Karscha w Instytucie DizajnuKielce. 23.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Reklama