Trwają przygotowania do Dnia Weterana. Przyjadą szefowie dwóch resortów

Data publikacji: 25.05.2018 13:56
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 07.09.2017 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Minister Obrony Narodowej - Mariusz Błaszczak i Joachim Brudziński - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji mają być gośćmi Centralnych Obchodów Dnia Weterana w Kielcach. Szefowie resortów zapowiedzieli udział w głównych uroczystościach, które odbędą się na placu Wolności w najbliższy wtorek.

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach - jednostce organizującej obchody trwają intensywne przygotowania do tej trzydniowej imprezy.

- To dla nas i miasta ogromne wyróżnienie, a zarazem wyzwanie – mówi porucznik Katarzyna Rzadkowska, oficer prasowy CPdMZ.

Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą niedzielę pokazem sprzętu wojskowego na Placu Wolności w Kielcach.

- Część prezentowanego wyposażenia pochodzi z naszej jednostki. To m.in. sprzęt saperów, niektóre pojazdy czy też posterunek, który zostanie rozłożony na Placu Wolności. Natomiast jutro powinien przyjechać do nas czołg Leopard z 1. Brygady Kawalerii Pancernej z Wesołej. Mamy także wyposażenie z 23. Pułku Artylerii – wylicza por. Katarzyna Rzadkowska.

Kielczanie w godzinach od 9.00 do 19.00 będą mogli porozmawiać z żołnierzami o ich codziennej pracy. Wielu wojskowych z kieleckiej jednostki służyło poza granicami kraju. Natomiast w poniedziałek, do Kielc przyjedzie kilkuset weteranów i przedstawiciele generalicji. Wezmą udział w konferencji naukowej dotyczącej udziału Wojska Polskiego w misjach i operacjach pokojowych poza granicami kraju. We wtorek, podczas centralnych uroczystości zostaną odznaczeni przez ministra Mariusz Błaszczaka.

– Przyjadą także nasi przełożeni, osoby z ministerstw i przedstawiciele jednostek wojskowych – dodaje por. Katarzyna Rzadkowska.

W związku z centralnymi obchodami dnia weterana z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy. W sobotę, od godziny 22:00 do wtorku, 29 maja zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice Mickiewicza, Hipoteczna, Śniadeckich i Słowackiego. Z kolei ul. Głowackiego będzie drogą ślepą. Dojazd do niej będzie możliwy od ulicy Żeromskiego.

adv adv
Wiadomości
Reklama