Grały całe rodziny. Turniej tenisa stołowego w Suchedniowie

Data publikacji: 26.05.2018 18:18
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rodzinny turniej tenisa stołowego

Rodzinny turniej tenisa stołowego
Suchedniów. 26.05.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Po raz VI w Suchedniowskim Ośrodku Kultury Chrześcijańskiej odbył się rodzinny turniej tenisa stołowego, zorganizowany przez tamtejszą Radę Rycerzy Kolumba.

Jak podkreśliła poseł PiS Maria Zuba, wydarzenie ma już swoją tradycję, cieszy się dużym zainteresowaniem. Biorą w nim udział dzieci, młodzież i dorośli. Rywalizują całe rodziny. W mieście stworzyła się grupa entuzjastów tej dyscypliny sportu - dodała poseł Maria Zuba. Zawody rozgrywano w kategorii: młodzików, juniorów, kobiet i mężczyzn. Rywalizowało także 8 suchedniowskich rodzin.

Jak podkreślali uczestnicy turnieju w rozmowie z Radiem Kielce, taka rywalizacja to bardzo dobry pomysł. Pozwala aktywnie spędzić czas. Stanowi miłą zabawę i integruje lokalną społeczność.
W turnieju udział wzięło ponad 50 osób. Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez poseł Marię Zubę.

W kategorii rodzin I miejsce zajęła rodzina państwa Kubickich. W kategorii pań Edyta Adamiec, a panów Ireneusz Curyl.

Rycerze Kolumba, to największa na świecie katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Obecnie zrzesza prawie 2 mln członków. Powstała 135 lat temu w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy ks. Michaela J. McGivneya. Jej członkowie żyjąc wiarą katolicką czynią dzieła miłosierdzia i niosą pomoc potrzebującym.

Rodzinny turniej tenisa stołowegoSuchedniów. 26.05.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Reklama