Bezpieczne wakacje - kuratorium wspiera szkoły

Data publikacji: 28.05.2018 13:34
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tomasz Pleban - świętokrzyski wicekurator oświaty

Tomasz Pleban - świętokrzyski wicekurator oświaty
Kielce. 04.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak uwrażliwić uczniów na zagrożenia, które mogą ich czekać podczas wakacji ? - o tym będą opowiadali przedstawiciele Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty podczas spotkań informacyjnych z nauczycielami i dyrektorami szkół. Pogadanki odbędą się na początku czerwca, w wybranych powiatach naszego województwa - informuje Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty.

- Oprócz pracowników kuratorium będą w nich uczestniczyć również przedstawiciele policji oraz sanepidu. Przedstawiciele naszych instytucji będą mówili o wszystkich aspektach bezpiecznych wakacji - tłumaczy Tomasz Pleban.

Przedstawiciele kuratorium będą tłumaczyli między innymi, jakie formalności musi spełnić organizator wakacyjnego wypoczynku. Z kolei policjanci opowiedzą m.in. o tym, co uczniowie powinni wiedzieć na temat bezpieczeństwa na drodze.

Podczas spotkań uczestnicy otrzymają materiały informacyjne, które będą mogli wykorzystać podczas zajęć oraz rozdać swoim uczniom. Jak dodaje Tomasz Pleban, wskazówki dotyczące wakacyjnego bezpieczeństwa dzieci można znaleźć również w Internecie.

- Od kilku lat Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo dzieci w trakcie ferii zimowych i letnich przygotowują odpowiednie materiały informacyjne. Można je znaleźć i kuratorium oświaty będzie o nich przypominało podczas czerwcowych spotkań - zapowiada Tomasz Pleban.

Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, jak co roku, uruchomi numer alarmowy dla rodziców i opiekunów uczniów. Będzie można pod nim zgłaszać nieprawidłowości zauważone w trakcie obozów lub kolonii.

Tagi do tego wpisu
Reklama