Pacanów świętuje trzy dni. Przyjedzie pierwsza dama

Data publikacji: 30.05.2018 11:13
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Pacanów - Europejskie Centrum Bajki

Pacanów - Europejskie Centrum Bajki
Fot. Stanisław Blinstrub / Radio Kielce

Pierwsza dama, Agata Kornhauser-Duda będzie gościem honorowym 16. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej, organizowanego przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Impreza przeznaczona dla dzieci i młodzieży rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli.

Agata Kornhauser-Duda odwiedzi Pacanów w niedzielę o godzinie 15:00. Weźmie udział w głośnym czytaniu dzieciom, którym przeczyta pierwsze strofy przygód Koziołka Matołka. Odwiedzi również strefy warsztatowe festiwalu i udzieli wywiadu działającej przy ECB grupie młodych dziennikarzy. Trzygodzinną wizytę zakończy zwiedzając Europejskie Centrum Bajki.

Co roku, partnerem imprezy jest inny kraj. W tym roku będzie to Hiszpania. Jubileusz 85-lecia będzie obchodził również Koziołek Matołek. Z tej okazji przygotowano dla niego prawie 2-metrowy tort.
Impreza rozpocznie się w piątek od przeglądu grup teatralnych. Z kolei w sobotę w ramach 12. edycji Spotkania Mistrzów Muzyki zaprezentują się przed publicznością młodzi wokaliści z całej Polski. Sobotnią część imprezy zakończy recital Grzegorza Wilka.

Niedzielną, główną część wydarzenia zainauguruje w południe msza święta w intencji dzieci w pacanowskim sanktuarium. Po niej, ulicami miejscowości w stronę sceny znajdującej się na rynku przejdzie barwny korowód, w którym weźmie udział ponad 500 dzieci. Występy artystyczne i warsztaty dla najmłodszych potrwają do wieczora. Wydarzenie zakończy koncert Sylwii Grzeszczak.

Galę finałową 16. Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie poprowadzi pochodzący z Hiszpanii i znany z programów telewizyjnych Conrado Moreno.

Podobne wiadomości
Reklama