Sandomierz. Każdy chrześcijanin powinien święcić ten dzień

Data publikacji: 31.05.2018 11:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Uroczystości Bożego Ciała

Sandomierz. Uroczystości Bożego Ciała
Sandomierz . 31.05.2018 / Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Barwna procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Sandomierza. Przewodniczył jej biskup Krzysztof Nitkiewicz. Jak podkreślił hierarcha, dzisiejsza uroczystość jest manifestacją naszej wiary w obecność Jezusa w eucharystii.

- Pan Jezus pozostał między nami, możemy przyjmować go do naszego serca i go adorować. W tym tkwi źródło naszej siły, a potrzebujemy momentów aby to uzewnętrznić i zamanifestować   powiedział biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Jak dodał, sługa boży Carlo Acutis mówił, że tak jak człowiek  na słońcu opala się i skóra nabiera pięknego, złotego koloru, tak człowiek będący przed Chrystusem eucharystycznym staje się świętym. Chrystus pokazuje jak mamy działać i jak mamy myśleć.

W procesji wzięła udział grupa dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej. Wśród nich była między innymi Maja, która do dzisiejszej uroczystości przygotowywała się kilka dni. - Przyszłam tu, aby sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem. Zrywałam je wspólnie z mamą. Przychodzimy na procesję co roku - powiedziała Maja.

W mszy świętej, a następnie procesji wzięła udział także Ewelina Kukiełka, ze swoją córką Kamilą. - To, że to jesteśmy jest naszą tradycją. Moim zdaniem każdy chrześcijanin powinien święcić ten dzień przede wszystkim udziałem w mszy świętej i procesji - powiedziały.

Procesja przeszła ulicą Mickiewicza i zakończyła się na ul. Żeromskiego przy Wyższym Seminarium Duchownym. Wierni zatrzymywali się na modlitwy przy czterech ołtarzach. Pierwszy znajdował się przy skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej z  Mickiewicza, drugi u zbiegu ulicy Koseły z Mickiewicza, trzeci na wysokości cmentarza katedralnego i ostatni przy kościele seminaryjnym pod wezwaniem świętego Michała.

Reklama