Jędrzejów. Towarzyszymy Jezusowi, aby objął nas wszystkich miłością

Data publikacji: 31.05.2018 11:43
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Procesja w Klasztorze Ojców Cystersów

Procesja w Klasztorze Ojców Cystersów
Jędrzejów. 31.05.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Uroczystą Mszą Świętą rozpoczęły się główne uroczystości Bożego Ciała w Klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Jak powiedział w homilii ojciec Tomasz Struk uroczystość Bożego Ciała wskazuje na wiele aspektów chrześcijańskiej pobożności.

Dzisiaj towarzyszymy Jezusowi na ulicach naszych miast i wiejskich dróg, aby udzielił nam swojego błogosławieństwa, by objął wszystkich ludzi miłością, abyśmy sobie jeszcze bardziej uświadomili jak jesteśmy podtrzymywani jego miłością - mówił ojciec Tomasz.  

Po Mszy Świętej wierni w procesji przeszli ulicami osiedla Reymonta. Modlili się przy 4 ołtarzach, które zostały postawione: przy figurze bł. Wincentego Kadłubka, na ul. Reymonta, na ul. Dmowskiego i na placu klasztornym. Jak podkreślali parafianie dla nich to wyjątkowy dzień, kiedy publicznie wyznają swoją wiarę i pobożność oraz podtrzymują tradycje rodzinne.

Ołtarze wykonane przez wiernych przyozdobione zostały obrazami, kwiatami i zielonymi gałązkami brzozowymi, które jak mówili parafianie zabierają do domów, ponieważ  mają magiczną moc i chronią domostwa przed burzami i piorunami.  

W Jędrzejowie procesje z okazji Bożego Ciała wyruszyły również z kościoła Świętej Trójcy i Matki Bożej Łaskawej.

Reklama