Agata Steczkowska wystąpiła w studiu Radia Kielce

Data publikacji: 02.06.2018 07:03 / Data aktualizacji: 02.06.2018 18:00
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości z regionu
02.06.2018 Radio Kielce. Koncert dziecięcego chóru Agaty Steczkowskiej

02.06.2018 Radio Kielce. Koncert dziecięcego chóru Agaty Steczkowskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Studiu Gram Radia Kielce odbył się koncert Agaty Steczkowskiej z okazji Dnia Dziecka. Agata Steczkowska, kompozytorka i dyrygentka wystąpiła wspólnie z prowadzonym przez siebie wielopokoleniowym chórem. Podczas koncertu artystka śpiewała wraz z dziećmi znane i lubiane przeboje dziecięce, nie tylko te współczesne, ale również piosenki bliskie starszym pokoleniom.

Były utwory szkolne, z filmów animowanych czy popularnych seriali. Był to koncert rodzinny, więc - jak mówiła artystka - publiczność także mogła włączyć się do wspólnego koncertowania.

Jak powiedziały śpiewające w chórze, Pola Krutowicz i Zuzia Michalska, praca w zespole to nie tylko śpiew. Potrzebna jest też dyscyplina, by każdy dobrze znał swoje miejsce i rolę. Dzięki temu na scenie panuje porządek.

Agata Steczkowska stworzyła chór, który skupia osoby już od drugiego roku życia. Do tego zespołu może zapisać się każdy, musi tylko naprawdę lubić śpiewać. Jak dodała artystka - niektórzy będą znakomitymi chórzystami, najzdolniejsi mają szanse na kariery solowe.

Reklama