Zniżki nawet do 70%. W Kielcach można korzystać już z karty seniora. Gdzie ją odebrać?

Data publikacji: 06.06.2018 14:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uroczysta inauguracja karty seniora w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wojciech Lubawski - prezydent Kielc, Łukasz Salwarowski - Prezes Stowarzyszenia MANKO i Aleksandra Szlufik - Koordynator Programu Ogólnopolska Karta Seniora

Uroczysta inauguracja karty seniora w Urzędzie Stanu Cywilnego. Wojciech Lubawski - prezydent Kielc, Łukasz Salwarowski - Prezes Stowarzyszenia MANKO i Aleksandra Szlufik - Koordynator Programu Ogólnopolska Karta Seniora
Kielce. 06.06.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ze zniżek od 5. do nawet 70% mogą od dziś korzystać kielczanie powyżej 60 roku życia, którzy będą posiadać Kartę Seniora. Jak poinformował Wojciech Lubawski, prezydent Kielc, na razie do programu przystąpiło 26 prywatnych firm, wszystkie miejskie instytucje kultury, a także Zarząd Transportu Miejskiego i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Przedsiębiorców, którzy będą przystępować do programu z pewnością będzie przybywać, ponieważ to się dla nich będzie przekładać na większą liczbę klientów. Dlatego myślę, że dziś jest to tylko lista startowa. W Kielcach mieszka około 60 tysięcy osób powyżej 60 roku życia, stajemy się społeczeństwem coraz bardziej starszym, dojrzalszym i w związku z tym musimy aktywizować tę grupę społeczną, ale także im pomagać w codziennym funkcjonowaniu. To jest zadanie m.in. samorządu i tak do tego podchodzimy - stwierdził prezydent Wojciech Lubawski. 

Zadowolona z pomysłu wprowadzenia Karty Seniora jest Halina Zasuń. Jak mówi, dzięki temu dokumentowi z pewnością w jej budżecie domowym zostanie więcej pieniędzy.

- Uważam, że karta seniora przyniesie obopólne korzyści. Dla nas seniorów, bo będziemy mogli kupować za mniejsze pieniądze, a przedsiębiorcy będą mogli liczyć z kolei na więcej klientów po 60 roku życia. Każda zniżka, czy to u kosmetyczki, fryzjera, czy w sklepie spożywczym będzie przez nad bardzo mile widziana - dodała Halina Zasuń.

Do programu przystąpiła m.in. Halina Wiśniewska z karczmy na osiedlu Na Stoku, która seniorom będzie oferować m.in. tańsze obiady.

- W naszym lokalu przygotowujemy domowe obiady oraz pizzę. Dla osób powyżej 60 roku życia wszystkie produkty serwowane u nas będą z 10% rabatem. Zdecydowałam się przystąpić do programu, ponieważ wiem, że dla wielu seniorów liczy się każda złotówka - dodała Halina Wiśniewska.

Dokument można odebrać w kieleckich klubach seniora.

Lista placówek i firm, które włączyły się do programu:

Prywatni przedsiębiorcy, którzy chcieliby włączyć się w program i oferować swoje produkty seniorom ze zniżkami powinni się zwrócić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

adv adv
Wiadomości
Reklama