Dwie dekady powiatu. Wręczyli krzyże zasługi

Data publikacji: 08.06.2018 06:27 / Data aktualizacji: 08.06.2018 13:39
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Uroczysta sesja z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu sandomierskiego

Uroczysta sesja z okazji jubileuszu 20-lecia powiatu sandomierskiego
Sandomierz. 08.06.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Z okazji jubileuszu 20-lecia Powiatu Sandomierskiego w Zamku Królewskim odbyła się uroczysta sesja. Wzięli w niej udział radni i członkowie Zarządu Powiatu poprzednich kadencji, a także osoby obecnie sprawujące mandat. Byli również przedstawiciele jednostek podległych powiatowi, parlamentarzyści oraz wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski, który wręczył odznaczenia.

Złoty krzyż zasługi otrzymał Waldemar Maruszczak radny powiatowy PiS, kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sandomierzu, społecznik, udzielający się m.in.  w ochotniczej straży pożarnej. Waldemar Maruszczak powiedział Radiu Kielce, że odznaczenie traktuje jako uhonorowanie jego dotychczasowej pracy, w której przede wszystkim stawia na bezpieczeństwo mieszkańców w różnych aspektach. Dodał, że cieszy się, iż ktoś zauważył jego starania, które zamierza kontynuować z takim samym zaangażowaniem jak dotychczas.

Srebrne krzyże zasługi otrzymali: radny PiS Krzysztof Szatan i sekretarz gminy Koprzywnica  Dorota Kruszec-Nowińska. Brązowymi krzyżami zasługi zostali odznaczeni Mirosław Kwapiński, Czesław Pyszczek i Grzegorz Socha.

Siedmioro pracowników Starostwa Powiatowego w Sandomierzu otrzymało medale za długoletnią służbę.

W uroczystościach uczestniczył poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek, który powiedział, że powstanie powiatów było ostatnim elementem tworzenia się struktury samorządu w Polsce, co jest wartością, którą należy cenić. Poseł dodał, że jako osoba mająca na swoim koncie pracę na różnych szczeblach samorządu stale wykorzystuje tamte doświadczenia w pracy w Sejmie, gdzie jest członkiem komisji samorządu i polityki regionalnej.

Starosta sandomierski Stanisław Masternak powiedział, że w kontekście jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 20 lat istnienia powiatów to jedna piąta tego okresu, czego nie można bagatelizować. Dodał, że był to czas budowania demokratycznych struktur, który nie został zmarnowany. Widać to m.in. w infrastrukturze drogowej, w nowych obiektach i na wielu innych płaszczyznach życia.

Na zakończenie uroczystości odbył się koncert, można było również oglądać wystawę fotografii dokumentujących historię Powiatu Sandomierskiego.

Tagi do tego wpisu
Reklama