Grecy i Rumuni trenować będą w Kielcach

Data publikacji: 10.06.2018 19:06
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.07.2017 Kielce. Prezentacja Korony i sparing z AEK Ateny.

09.07.2017 Kielce. Prezentacja Korony i sparing z AEK Ateny.
Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Mistrz Grecji AEK Ateny i ubiegłoroczny mistrz Rumunii FC Viitorul Konstanca, do nowego sezonu piłkarskiego, będą przygotowywać się w Kielcach. - Tę pierwszą ekipę będziemy gościć trzeci raz z rzędu. Drugi zespół będzie u nas po raz pierwszy - powiedział Radiu Kielce Bartosz Binkowski, menadżer Hotelu Binkowski.

FC Viitorul Konstanca przyjedzie do Kielc 22 czerwca i spędzi w stolicy regionu świętokrzyskiego dziewięć dni. Właścicielem i trenerem, czwartego zespołu sezonu 2017/2018, jest były reprezentant Rumunii Gheorghe Hagi.

Drużyna AEK Ateny będzie trenować w Kielcach od 2 do 17 lipca. Dwunastokrotny mistrz Grecji ma w planach towarzyski mecz z Koroną. Spotkanie rozegrane zostanie na Kolporter Arenie 14 lipca.

Do dyspozycji obu drużyn oddane zostaną dwa kieleckie stadiony: przy ulicy Kusocińskiego i ulicy Szczepaniaka. - Jesteśmy przygotowani na przyjęcie tych zespołów. Wszystkie szczegóły zostały już uzgodnione. Jestem przekonany, że z warunków treningowych, rumuńscy i greccy piłkarze będą zadowoleni - powiedział Jacek Domoradzki z kieleckiego MOSiR - u.       

Reklama