Śpiewem manifestowali patriotyzm w Bejscach

Data publikacji: 10.06.2018 21:26
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bejsce śpiewały dla Niepodległej

Bejsce śpiewały dla Niepodległej
Bejsce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Bejsce śpiewały dla Niepodległej. Pod hasłem „Śpiewać każdy może… ku czci Niepodległości” na scenie tamtejszej muszli koncertowej patriotyczne utwory prezentowali m. in. pracownicy urzędu gminy, radni, nauczyciele strażacy, seniorzy, dzieci i młodzież oraz koła gospodyń wiejskich.

To reprezentanci różnych środowisk, również ci, którzy ze śpiewaniem i muzyką mają na co dzień niewiele wspólnego. - Idea jest prosta, chcemy w radosny i najprostszy sposób uczcić 100-lecie niepodległości – podkreśla wójt Józef Zuwała. - Chcielibyśmy, by nasza ojczyzna była zawsze wolna i bezpieczna, a mieszkańcy byli dla siebie zawsze życzliwi. To jest motto naszego dzisiejszego spotkania. Cieszmy się z tego, co mamy – dodał wójt.

Na scenie zaprezentowali się m. in. seniorzy skupieni wokół kazimierskiego Klubu Seniora. Wśród nich były Krystyna Kwiecień i Elżbieta Jagielnik. Grupa zaśpiewała utwory „Ojczyzno ma droga” i „Jak długo w sercach naszych”. Panie podkreślają, że udział w koncercie był dla nich dużym zaszczytem i okazją do zamanifestowania swojego patriotyzmu. Każdy z członków zespołu śpiewaczego miał na sobie również biało-czerwone kotyliony. - Wznoszenie się poprzez muzykę ponad szarość dnia codziennego jest nasza pasją – zaznaczyła Krystyna Kwiecień. - Bardzo lubię pieśni patriotyczne i jestem szczęśliwa, że mogliśmy wspólnie uczcić naszym śpiewem jubileusz 100-lecia niepodległości – powiedziała Elżbieta Jagielnik.

Każdy z uczestników koncertu otrzymał również śpiewnik patriotyczny.

Bejsce śpiewały dla NiepodległejBejsce. 10.06.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Reklama