Elżbieta Śreniawska przewodniczącą Rady Nadzorczej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej

Data publikacji: 11.06.2018 17:24
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Elżbieta Śreniawska

Elżbieta Śreniawska
Kielce. 29.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Elżbieta Śreniawska, prezes kieleckiego MPK została przewodniczącą Rady Nadzorczej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej. Organizacja zrzesza między innymi przewoźników i organizatorów transportu zbiorowego. W skład izby wchodzą także ośrodki naukowo-badawcze pracujące na rzecz komunikacji publicznej.

Zdaniem Elżbiety Śreniawskiej, przewodniczenie Radzie Nadzorczej to ogromna nobilitacja, ale także duże wyzwanie, ponieważ Izba zrzesza prawie 300 podmiotów, często dużo większych niż Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach.

- W nowej Radzie Nadzorczej IGKM będziemy dyskutować o wielu wyzwaniach, które są przed nami. To między innymi zmiany dyrektyw unijnych w kontekście elektro-mobilności, które wymagają dużych wyzwań i nakładów ze strony operatorów transportu publicznego. Kolejnym problemem, o którym dyskutujemy to ustawa o czasie pracy kierowców i związane z tym braki kadrowe - dodaje.

Zdaniem posła Bogdana Latosińskiego, wybór Elżbiety Śreniawskiej na przewodniczącą Rady Nadzorczej Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, to docenienie ciężkiej pracy prezes kieleckiego MPK.

- Izba gospodarcza na pewno dobrze ocenia wyniki i kierowanie spółką przez Panią prezes. Dlatego chciałem podziękować Elżbiecie Śreniawskiej, że jej dokonania są widoczne na arenie kraju - dodaje.

Kadencja Rady Nadzorczej w Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej trwa trzy lata, prezes MPK w Kielcach, zasiadała w niej od maja 2017 roku. Elżbieta Śreniawska została wybrana na przewodniczącą zdecydowaną większością głosów.

Reklama