Konkurs na projekt laboratoriów GUM ogłoszony. Zwycięzca zgarnie 45 tys. zł

Data publikacji: 14.06.2018 10:51
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Miejsce, w którym powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar

Kielce. Miejsce, w którym powstanie zespół laboratoriów badawczych Głównego Urzędu Miar
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jesienią dowiemy się, jak może wyglądać kompleks laboratoriów Głównego Urzędu Miar w Kielcach. Instytucja ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej dla obiektów, które mają powstać w Kielcach. To jedna z najważniejszych inwestycji centralnych, realizowanych w naszym regionie od czasu budowy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Paweł Sarek, kierownik projektu Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny Głównego Urzędu Miar informuje, że konkurs został ogłoszony przy współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Pierwszą nagrodą będzie 45 tys. zł. Dodatkowo, zwycięzca zostanie zaproszony do negocjacji na opracowanie dokumentacji projektowej. Druga nagroda to 35 tys., a trzecia – 25 tys. zł. Pracownie mogą się zgłaszać do 5 lipca.

Dokumentacja projektowa i wykonawcza ma być gotowa pod koniec przyszłego roku, a w 2020 roku przeprowadzony zostanie przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy robót. Budowa obiektu, a także wyposażenie i stworzenie specjalistycznych stanowisk pomiarowo-badawczych potrwa do roku 2023.

W skład sądu konkursowego wejdą architekci oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w budowę Kampusu - Politechniki Świętokrzyskiej, kieleckiego Ratusza oraz Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Równolegle, GUM będzie przygotowywał wykwalifikowaną kadrę naukowo- badawczą, niezbędną do prowadzenia badań pomiarowych i rozwojowych w kieleckich laboratoriach.
Kampus zlokalizowany będzie na 13-hektarowej działce, u zbiegu ulicy Wrzosowej i al. księdza Jerzego Popiełuszki.

Reklama