Porcelana i figurki z mosiądzu hitami giełdy staroci

Data publikacji: 16.06.2018 10:56
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.06.2018 Kielce. Giełda staroci i antyków pod WDK

16.06.2018 Kielce. Giełda staroci i antyków pod WDK
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Mosiężne świeczniki, sztućce, książki, monety, hełmy, a nawet dawne mundury to tylko niektóre z przedmiotów, jakie można nabyć podczas kolejnej już giełdy antyków i staroci, zorganizowanej na dziedzińców Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Niektórzy z odwiedzających giełdę przyszli do WDK w konkretnym celu. Jedna z pań poszukiwała porcelanowych filiżanek z różyczką.

- Nie jest łatwo je znaleźć w odpowiedniej cenie. Mam ich w kolekcji około pięćdziesięciu. Wszystkie znajdują się w eksponowanym miejscu w gablocie. Tylko nielicznym moim gościom pozwalam z nich pić kawę - dodała pani spotkana na giełdzie.

U pana Zdzisława można było nabyć porcelanę z kolekcji firmy Rosenthal.

- Na swoim stoisku najstarsza i najcenniejsza jest filiżanka z sygnaturą BRC Molier firmy Rosenthal z XIX wieku. Oferuję tylko porcelanę tej firmy - powiedział pan Zdzisław, który dodał, że w swojej prywatnej kolekcji ma około 500 filiżanek.

Wśród przedmiotów, które oferowali sprzedawcy można było również znaleźć biżuterię, obrazy, czy  mnóstwo figurek z mosiądzu. Wszystkie te przedmioty, choć stare i wydawałoby się niepotrzebne, cieszą oko, bo… jak powiedzieli i kupujący i sprzedający mają duszę.

Giełda Antyków i Staroci w WDK organizowana jest w każdą drugą sobotę miesiąca. Dzisiejsza potrwa do godziny 13.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama