Trzy dni świętowania. Jarmark już trwa, będą koncerty i transmisje meczów Polski

Data publikacji: 19.06.2018 09:57
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta

Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta
Kielce. 19.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Koncerty, bezpłatne wejścia do instytucji kultury i różnorodne pokazy - już w najbliższy piątek 22 czerwca rozpoczną się tegoroczne obchody święta stolicy województwa "Niepodległość! Kielce 1918-2018”.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Karol Gadowski, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta zachęca już teraz do odwiedzenia ulicy Sienkiewicza, gdzie trwa zwiastujący tegoroczne świętowanie Jarmark Kielecki. - Są tam stoiska handlowe z rękodziełem, biżuterią, ceramiką, kulinariami, wyrobami cukierniczymi, artykułami spożywczymi. - Gościmy około 40 przedstawicieli rzemiosła i zawodów ginących z regionu i całej Polski. W kolejnych dniach na placu Artystów odbędzie się Giełda Kolekcjonerów - mówi Karol Gadowski.

Gość Radia Kielce liczy, że już dziś kielecki Rynek ożywi się za sprawą występu polskiej reprezentacji piłkarskiej na Mundialu w Rosji. Spotkanie będzie transmitowane w Strefie Kibica. - Mamy nadzieję, że mecze reprezentacji Polski będą cieszyć się o wiele większym zainteresowaniem, niż mecz gospodarzy z drużyną Arabii Saudyjskiej. Czekamy od wielu już dni, aż Orły Nawałki zaczną grać, więc mam nadzieję, że rzeczywiście wspólnie będziemy przeżywać te emocje i że kibice dopiszą i skorzystają z tego, że strefa jest przygotowana i czeka na widzów - powiedział Karol Gadowski.

Gość Radia Kielce dodał, że tradycyjnie podczas tegorocznego święta miasta nie zabraknie koncertów. Będą one organizowane na trzech scenach - na Rynku, na placu Artystów oraz w Muszli koncertowej w Parku Miejskim, a także przy ulicy Sienkiewicza. W programie znajdą się propozycje i dla dzieci i dorosłych.

Święto Kielc w piątek 22 czerwca rozpocznie „Biała Noc”, w czasie której będzie można zwiedzać instytucje kultury do późnych godzin nocnych. Na Rynku odbędzie się Noc kabaretowa, a na dziedzińcu Muzeum Historii Kielc - uroczystość wręczenia Nagród Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianie i ochronę kultury.

W kolejnych dwóch dniach zaplanowano Pieśniobranie, Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii przygotował „Dzień Ułański”. Będą prezentacje służb mundurowych, pokaz malowania piaskiem, program artystyczny Klubów Młodzieżowych oraz koncerty. Szczegółowy zestaw informacji dotyczący Święta Kielc dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Reklama